3 Haziran 2024 Dünya Bisiklet Günü Elazığ’da Çoşkulu Bir Tur İle Kutlandı

Yazar: atakanozdal

3 Haziran Dünya Bisiklet Günü nedeniyle bisikletliler Derneği Elazığ Temsilciliği tarafından düzenlenen bisiklet turu büyük ilgi gördü.

Her yıl 3 Haziran tarihi Dünya Bisiklet Günü olarak kutlanıyor. Dünya Bisiklet Günü nedeniyle Elazığ’da da Bisikletliler Derneği Elazığ Temsilciliği tarafından bisiklet turu düzenlendi. Bisikletlilerin büyük ilgi gösterdiği tura yaklaşık 150 bisikletli katılım sağladı.

Tur Görsellerini İndirmek İçin Tıklayın

Etkinlikte konuşan Bisikletliler Derneği Elazığ İl Temsilcisi Atakan Özdal, düzenledikleri bisiklet turuna katılımın oldukça fazla olduğunu söyleyerek Elazığ’da bisiklet kültürünün yaygınlaşmasından memnuniyet duyduklarını ifade etti.

ÖZDAL; “3 Haziran Dünya Bisiklet Günü’nü kutlamak amacıyla Elazığ’da düzenlediğimiz bisiklet turu büyük bir coşkuyla tamamlandı! Her yıl düzenlenen bu etkinlikte birçok ekip bize destek verdi. Bu yıl bir rekor denemesi yaptık ve 180 kişilik önceki rekorumuzu 200 kişi ile kırmayı başardık! Katılan herkese sonsuz teşekkürler! 🙏” dedi.

Elazığ Bisikletliler Derneği İl Hukuk Temsilcisi Av. Civan Metiner, sağlıklı bir yaşam için bisiklet sürmenin önemli olduğunu belirterek herkesi bisiklet sürmeye davet etti.

Tur sonrası yavaş bisiklet yarışı yapılarak çeşitli hediyeler dağıtıldı.