Bisikletli Yapılanmalar

BİSİKLETLİLER DERNEĞİ ELAZIĞ TEMSİLCİLİĞİ

2008’de, kurulduğu yıldan itibaren aktif olarak şehir bisikletçiliğinin yaygınlaşması, bisikletin trafikte daha çok saygı görmesi için Türkiye genelinde sivil toplum çalışmaları gerçekleştirmektedir.

  Bu kapsamda Elazığ’da bisikletli yaşama yönelik tur ve organizasyonlar düzenlemektedir. Derneğin Elazığ Temsilcisi : Atakan ÖZDAL

TÜRKİYE BİSİKLET FEDERASYONU ELAZIĞ TEMSİLCİLİĞİ

Türkiye’deki Resmi Bisiklet müsabaklarını ve organizasyonlarını yürüten Bisiklet Federasyonunun Elazığ’daki resmi işlemleri için irtibat kurmanız gereken birimidir.

  Sporcu tescil, kulüp tescil, müsabakalara katılım ve müsakaba tertibi gibi konularda başvuracağınız kişi il temsilcisidir. •

Federasyonun Elazığ Temsilcisi : Yusuf KARGINOĞLU

FIRAT ÜNİVERSİTESİ BİSİKLET TOPLULUĞU

  2012 yılında bir araya gelen bir kaç sporcunun üniversite bünyesinde kurmuş olduğu ve Elazığ’da bisikletli yapıların üst çatısı haline gelen bir topluluktur.

  Şu anda 2000’e yakın takipçisi olan bir öğrenci topluluğu olarak üniversite içinde ve dışında faaliyet göstermektedir. •

Topluluğun danışmanlığını Arş. Gör. Yusuf KARGINOĞLU yürütmektedir.

SÜSLÜ KADINLAR BİSİKLET TURU

  İlk kez 2013 yılında “Dünya Otomobilsiz Yaşam Günü” etkinliği çerçevesinde İzmir’de organize edilen Süslü Kadınlar Bisiklet Turu etkinliği artık Türkiye’nin bir çok kentinde yapılmaktadır.


  Eylül eyının 3. haftasında yer alan “Dünya Otomobilsiz Yaşam Günü” etkinliği çerçevesinde İzmir başta olmak üzere onlarca il/ilçede eş zamanlı yapılan ve renkli görüntülere sahne olan bir farkındalık turunu organize etmektedirler.

  Süslü Kadınlar Bisiklet Turu 2017 yılında Doğu ve Güney Doğu Anadolu Bölgesinde ilk kez Elazığ’da Yapılmıştır ve Geleneksel olarak yapılması öngörülmektedir.


Elazığ Temsilciliğini Mehtap YAVUZ yürütmektedir.

PERŞEMBE AKŞAMI BİSİKLETÇİLERİ (PAB)

  İlk olarak İzmir’de yapılan ve 40’tan fazla şehirde eş zamanlı olarak her Perşembe akşamı 20:00’de halka açık turlar organize eden bir gruptur. •

  Elazığ’da ise 2013 Ağustos ayından itibaren Fırat Üniversitesi Bisiklet Topluluğu üyelerinin girişimi ile faaliyete geçmiştir. •

Topluluğun Elazığ İl Yöneticiliğini;

 Murat BAHÇECİ ve Atakan ÖZDAL yönetmektedir.

ELAZIĞ BİSİKLET SPOR KULÜBÜ

  Türkiye Bisiklet Federasyonuna bağlı olarak Elazığ sınırlarında bisiklet kategorisinde faaliyet gösteren ilk ve tek spor takımı olarak altyapıdan yetiştirdiği ve yetiştireceği kendi sporcularıyla ülke genelindeki birçok ulusal ve uluslararası resmi müsabakalarda yarışarak şehrimizi temsilen dereceler elde etmeyi hedeflemektedir. 

  Kulübün Kurulması için olağanüstü çabalar gösteren kurucuları ise yine Fırat Üniversitesi Bisiklet Topluluğunda faaliyet gösteren sporculardır.

•Kulüp başkanlığını Sami YILDIRIM yürütmektedir.

ELAZIĞ BİSİKLETLİLER TOPLULUĞU ELBİT & FÜBİT

   Fırat Üniversitesi Bisiklet Topluluğuna ait olup şehir dışından gelen bisikletseverleri topluluk ve faaaliyetler hakkında bilgilendiren bir sayfa olup ayrı bir topluluk değildir.


  Şehir içinde, il genelinde ve şehirlerarası yapılan tüm organizasyonlar bu sayfadan paylaşılmaktadır.


  Sayfanın kurucusu Murat BAHÇECİ’dir.

ETKİN PEDAL BİSİKLET TOPLULUĞU

  2019 Mayıs ayında Elazığ’da hem gezi hem sportif amaçla kurulan bir bisiklet topluluğudur.

  Topluluk içerisinde bisikletçilik, dağcılık, kampçılık vb. bir çok alan ile uğraşan insanlar bulunmaktadır.

  Topluluğun yönetenler şu şekildedir;

Engin CANPOLAT, Arif AKINTI, Atakan ÖZDAL.

ELAZIĞ BİSİKLET

  15 Eylül 2021’de kurulan bir topluluktur. Elazığ’da bisiklet sürmeyi  sevenleri tamamen saygı, dostluk ve aile ortamında bir araya getirmeyi amaçlayan bir topluluktur.

 Topluluğu yönetenler şu şekildedir;

Besra Özcan

Mikail Taşdemir

Sinan Akbulak