36. Kalp Haftası Bisiklet Turu Elazığ’da Bisikletliler Derneği ve Türk Kalp Vakfı İşbirliğiyle Düzenlenedi

Yazar: atakanozdal

Elazığ’da Bisikletliler Derneği Başkanı Atakan Özdal, Kalp Haftası kapsamında düzenlenen bisiklet turunda önemli bir açıklama yaptı. Dernek üyeleriyle bir araya gelen Özdal, kalbin sağlığına dikkat çekerek, sporun önemini vurguladı. “Kalp Haftası’nı kutlamanın yanı sıra, sağlıklı bir yaşam için düzenli egzersizin ve aktif bir yaşam tarzının ne kadar kıymetli olduğunu hatırlamak önemlidir.” dedi.

Ayrıca, etkinlikte konuşan Prof. Dr. Necati Dağlı ise kardiyolog olarak kalp sağlığına dair önemli bilgiler verdi. Sporun kalp sağlığı üzerindeki olumlu etkilerini vurgulayan Dağlı, düzenli egzersizin kalp-damar sağlığı için hayati önem taşıdığını belirtti. “Bisiklet gibi aerobik egzersizler, kalp kasını güçlendirir, kan dolaşımını artırır ve genel sağlığı destekler.” şeklinde konuştu.

Elazığ’da Bisikletliler Derneği’nin düzenlediği etkinlik, hem kalp sağlığına dikkat çekmek hem de sporun önemini vurgulamak amacıyla büyük ilgi gördü. Katılımcılar, bisiklet turlarını gerçekleştirerek sağlıklı yaşamı desteklediler.

Pedallarını Kalp Sağlığı İçin Çevirdiler

Bisikletliler Derneği Ve Türk Kalp Vakfı, Kalp Haftası nedeniyle bisiklet turu düzenledi.

Elazığ Bisikletliler Derneği ve Türk Kalp Vakfı tarafından Kalp Haftası nedeniyle bisiklet turu düzenlendi.

Cumhuriyet Meydanında bir araya galen bisiklet sürücüleri pedallarını kalp sağlının önemine dikkat çekmek için çevirdi.

Elâzığ Bisikletliler Derneği Başkanı Atakan Özdal, kalp sağlığı için bisiklet sürmenin önemine vurgu yaptı.

 TUR GÖRSELLERİNİ İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

Kardiyolog Prof. Dr. Necati Dağlı, sağlık bir yaşam için egzersizin şart olduğunu söyledi.

Elâzığ Bisikletliler Derneği Hukuk Sözcüsü Civan Metiner, Elazığlıları Bisiklet sürmeye devam etti. 

Dernek üyesi Aysu Akgün, kalp rahatsızlıkların spor yapmaya engel olmadığını kaydetti.

İYİ KALPLER İÇİN HEP BİRLİKTE BİSİKLET SÜRÜN

Kalp Haftaları; Türk Kalp Vakfı’nın “Kalp damar hastalıklarına karşı farkındalık yaratma” çalışmalarının başında gelen, devlet takviminde de yer alan ve kalp sağlığı adına her yıl bir dizi etkinliğin yapıldığı önemli bir sağlık organizasyonudur.

Türk Kalp Vakfı 36.sını gerçekleştirdiği Kalp Haftaları kapsamında, ölüm oranı çok yüksek olan kalp damar hastalıklarına karşı farkındalık yaratma çalışmaları ile halkımızı, bilgilendirme ve bilinçlendirmektedir.

Türk Kalp Vakfı’nın 36. Kalp Haftası kapsamında, en büyük önleyici faaliyetlerden olan sporunun kalp sağlığı üzerindeki olumlu etkileri nedeniyle her yıl gerçekleştirdiği ve kalp damar hastalıklarına karşı farkındalık yaratmak amacıyla bu önemli sağlık sorununa yer vermek için örnek olarak yaptığı etkinliklerden biri olan bisiklet etkinliği ile halkın; kalp sağlığı ile ilgili bilgi, bilinç ve farkındalıklarının arttırılması amaçlanmaktadır.

Türk Kalp Vakfı Başkanı Kenan Güven, sporun kalp sağlığına büyük fayda sağladığı, bu hastalıkla mücadelede en önemli koruyucu etkenlerden birinin spor olduğunun altını çizerken, riskli hastalıkları olan kişilerin mutlaka doktor kontrolünde, danışılarak ve yaşa uygun olarak spor yapılması gerektiğini, yürüyüş, yüzme ve bisiklet sürmenin de herkesin, her yaşta yapabileceği sporlardan biri olduğunu vurguladı.

Bisikletliler Derneği işbirliği, telefon aksesuarları üreticisi Intouch sponsorluğunda 23 il ve ilçede gerçekleşen etkinlikte bisikletseverler, iyi ve sağlıklı kalpler için pedal çevirdiler.