22 Mayıs Günü Bisikletliler Derneği Elazığ Temsilciliği ve Yeşilay Cemiyeti Elazığ Şubesi 10. Yeşilay Bisiklet Turu’nu Tüm Türkiye’de Aynı Anda Düzenledi

Yazar: atakanozdal

22 Mayıs 2022 Pazar Günü 10. su düzenlenen Yeşilay Bisiklet Turu Tüm Türkiye’de eşzamanlı olarak düzenlendi.

Türkiye ve dünyanın birçok ülkesinde aynı gün düzenlenen turun Elazığ ayağı, Bisikletliler Derneği Elazığ Temsilciliği ve Yeşilay Elazığ Şubesi tarafından gerçekleştirildi. Bisiklet turuna amatör ve profesyonel sporcular yoğun ilgi gösterirken, onlarca bisikletli iyi ve sağlıklı yaşam için pedal çevirdi.

Saat 11.00’da Elazığ Belediyesi Önü’nden başlayan bisikletliler yola çıktı.

Yaklaşık 40 kişilik bisiklet ekibi sırasıyla Malatya Cad, Çaydaçıra Kavşağı, Orman Kavşağı, Zübeyde Hanım Cad, Vali Fahribey Cad. ve Gazi Caddesi’nden geçerek Öğretmen Evi Önü’nde turu tamamladılar.

Katılımcılardan Besra ÖZCAN;

“Bugün Yeşilay Haftası dolayısı ile bağımlılık mücadele etmek amacıyla Yeşilay ve Bisikletliler Derneği Elazığ olarak bisiklet turu gerçekleştirdik.” dedi.

Yeşilay Elazığ Şube Başkanı Ahmet EVLİYAOĞLU;

“Yeşilay bağımlıkla mücadele kapsamında gerçekleştirmiş etkinliklerden biri olan bisiklet turu bugün itibariyle Türkiye’nin ve Dünya’nın bir çok noktasında eşzamanlı olarak başlattık. Bu programa katılım sağlayan katılımcılara çok teşekkür ediyorum. Farkındalık ve toplumda bir duyarlılık oluşturmak için bu etkinlikleri devam ettireceğiz. Bağımlılıkla mücadele kapsamında bu tür etkinliklerimiz devam edecektir. Herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Bisikletliler Derneği Elazığ İl Başkanı Atakan ÖZDAL

“Yaşam kalitenizi arttırmanız ve spor yapmanız için burdan herkesi bisiklet sürmeye davet ediyorum. Bağımlılıkla mücadele için bisiklet sürmek sizlere çok daha iyi gelecek. Herkese iyi ve keyifli pedallamalar.”

dedi.

Tur görsellerini indirmek için tıklayın