3 Haziran Dünya Bisiklet Günü ve 5 Haziran Dünya Çevre Günü Bisiklet Turu Düzenlendi

Yazar: atakanozdal

1-7 Haziran Türkiye Çevre Haftası Elazığ’da da kent genelinde olduğu gibi çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. Bu kapsamda “3 Haziran Dünya Bisiklet Günü ve 5 Haziran Dünya Çevre Günü Bisiklet Turu” etkinliği düzenlendi.

Etkinlik, Elazığ Belediyesi önünde başladı.

Etkinlikte konuşan Çevre Şehircilik İl Müdür Yardımcısı Fatih Önalan, “Bugün içinde bulunduğumuz hafta 1-7 Haziran çevre haftası olarak kutlanıyor. Tabi bu çevre haftası programı kapsamında bu haftalık dilim içerisinde ir de dünya bisikletliler günümüz var. Bunun için bugün burada kalabalık bir ekiple toplandık. Çevreci bir ulaşım için bisiklet kullanımının arttırılması için bir takım aktivitelerle buna farkındalık oluşturalım istedik. Sağ olsun bisikletliler derneği ve diğer kuruşlar bizlere bu konuda destekler verdiler” ifadelerini kullandı.

Bisikletliler Derneği Elazığ Başkanı Atakan Özdal, “Bugün 3 Haziran bisiklet günü ve çevre gününü kutlamak amacıyla bisiklet turu düzenliyoruz. Çevre haftası münasebetiyle. Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü’ne ve Emniyet Müdürlüğü’ne desteklerinden dolayı teşekkür ederiz. Buradan büyün halkımızı bisiklet sürmeye davet ediyorum. Sportif yaşamın gelişmesi ve yaşam kalitesinin artması için çalışmalar yürütmekteyiz bu bağlamda” şeklinde konuştu. Bisikletli vatandaşlara, Elazığ İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri de eşlik etti. Elazığ Belediyesi önünde pedal çevirmeye başlayan bisikletlilerin etkinliği öğretmenevi önünde son buldu.

Tur görsellerini indirmek için tıklayın