Elazığ Bisikletliler Derneği, Dünya Bisiklet Günü ve Dünya Çevre Günü Kutlamaları Kapsamında Bisiklet Turu Düzenledi

Yazar: atakanozdal

Tüm Türkiye genelinde 70 ilde eşzamanlı olarak Bisikletliler Derneği Dünya Bisiklet Günü ve Dünya Çevre Günü’nü kutlamak amacıyla bisiklet turu düzenledi. Elazığ’da Etkinlik, 4 Haziran Pazar günü saat 17.30’da Elazığ Belediyesi Karşısı’nda başladı. Bisikletliler Derneği üyeleri,bisiklet toplulukları ve halktan katılanlar, tur boyunca bisikletli yaşam hakkında bilgi vererek ve sağlıklı yaşamın önemine vurgu yaparak, farkındalık oluşturmayı hedefledi.

Bisikletliler Derneği Başkanı Atakan ÖZDAL, Dünya Bisiklet Günü ve Dünya Çevre Günü’nü birleştirerek bu özel etkinliği düzenlemekten dolayı gurur duyuyoruz. Bisiklet, sadece sağlıklı bir yaşam tarzını teşvik etmekle kalmaz, aynı zamanda çevremizi korumada da büyük bir rol oynar. Bugün burada, bisikletin çevre dostu bir ulaşım aracı olduğunu vurgulamak ve bisiklet kullanımının yaygınlaştırmak için bisiklet turu düzenledik. Etkinliğin amaçlarına ulaştığını ve katılımın yüksek olduğunu belirtti. Buna rağmen Elazığ’da hedeflediği katılımcıya ulaşamadığını söyledi. Ayrıca, sağlıklı bir yaşam için bisiklet sporunun önemine dikkat çeken Başkan, herkesi spor yapmaya ve sağlıklı bir yaşam sürdürmeye teşvik etti. Yerel yönetimlerden destek istedi.

Etkinlik Katılımcılarından Mehtap Yavuz; Elazığ’da bisiklet yollarına dikkat çekmek için bisiklet turu düzenledik ve tura katıldık. Herkesin dünya bisiklet gününü kutladı.

Katılımclılardan Elif Arslan; Dünya Bisiklet Günü’nü kutlamak için bir bisiklet turu düzenledik. Geçmişten bugüne kadar bisiklet kullanımının arttığını belitti. Bisiklet kullanımına teşvik etmek için daha güzel bisiklet yollarının yapılmasını istedi.

Katılımcılardan Av. Civan Metiner; Bugün Dünya Bisiklet Günü ve Dünya Çevre Günü’nü kutlamak için bir bisiklet turu düzenledik. Tüm Türkiye ve Dünya da düzenlenen bu etkinliği Elazığ’da her sene olduğu gibi gerçekleştirdik

Tur görsellerini indirmek için tıklayınız