29 NİSAN CUMARTESİ GÜNÜ ELAZIĞ’DA BİSİKLETLİLER DERNEĞİ TARAFINDAN KALP HAFTASI BİSİKLET TURU DÜZENLENDİ

Yazar: atakanozdal

Tüm Türkiye genelinde 60 ilde eşzamanlı olarak Bisikletliler Derneği ve Türk Kalp Vakfı işbirliği ile Kalp Haftası’nı kutlamak amacıyla bisiklet turu düzenledi. Elazığ’da Etkinlik, 29 Nisan Cumartesi günü saat 17.30’da Elazığ Belediyesi Karşısı’nda başladı. Bisikletliler Derneği üyeleri ve halktan katılanlar, tur boyunca kalp sağlığı hakkında bilgi vererek ve sağlıklı yaşamın önemine vurgu yaparak, farkındalık oluşturmayı hedefledi.

Etkinlik, 29 Nisan Cumartesi günü saat 17.30’da Elazığ Belediyesi Karşısı’nda başladı. Bisikletliler Derneği üyeleri ve halktan katılanlar, tur boyunca kalp sağlığı hakkında bilgi vererek ve sağlıklı yaşamın önemine vurgu yaparak, farkındalık oluşturmayı hedefledi.

Etkinlik, Elazığ’ın farklı bölgelerinden geçerek, yaklaşık 10 kilometrelik bir mesafe kapsadı.

Etkinlik kapsamında, bisikletlilerin kalp sağlığına etkisi ve bisiklet sporunun sağlıklı bir yaşam için önemi hakkında konuşmalar yapıldı. Ayrıca, bisiklet kullanımı sırasında güvenlik kurallarına dikkat çekildi ve katılımcılara bisiklet kullanımı hakkında tavsiyeler verildi.

Bisikletliler Derneği Başkanı Atakan ÖZDAL, etkinliğin amaçlarına ulaştığını ve katılımın yüksek olduğunu belirtti. Ayrıca, sağlıklı bir yaşam için bisiklet sporunun önemine dikkat çeken Başkan, herkesi spor yapmaya ve sağlıklı bir yaşam sürdürmeye teşvik etti.

Etkinlik Katılımcılarından Besra Akar; Gençlik Merkezi olarak Bisikletliler Derneği’nin düzenlediği tura biz de destek verdik, sağlıklı bir yaşam için sporun önemine dikkat çekti.Katılımclılardan Oğulcan Saltık; evrensel olarak sesimiz Tüm Dünya’da duyulsun diye ingilizce olarak kalp haftasını kutladı.

Sonuç olarak, Bisikletliler Derneği’nin düzenlediği bu etkinlik, kalp sağlığına dikkat çekmek ve sağlıklı bir yaşam sürdürmek için bisiklet sporunun önemini vurgulamak açısından oldukça başarılı oldu.

Tur Tüm Türkiye’de Düzenlendi.

Tur görsellerini indirmek için tıklayın